Jak voní domácí chléb…

DOMÁCÍ CELOZRNNÝ CHLÉB (vhodný pro děti od 8 měsíce)

PL – polévková lžíce

ČL – čajová lžíce

650 g celozrnné mouky (žitná, špaldová, ječná, pohanková aj.-vždy dávám 1/3 špaldové mouky, která obsahuje nejvíce lepku, aby chléb hezky nakynul, zbytek dle chuti) 400 ml vody, 4 PL oleje (slunečnicový, olivový, sezamový, dýňový), 1 PL sezamových semínek, 1 PL lněných semínek, 2 PL slunečnicových semínek, 1 PL dýňových semínek, 1 PL sušených obilných klíčků, 1 ČL soli, 2 ČL kmínu, 1 ČL anýzu, 16 PL žitného kvásku (nebo 1/3 kostky droždí, 1 ČL medu).

Příprava kvásku: do jednoho hrnku teplé vody dáme 1 ČL medu a 1 ČL celozrnné mouky, promícháme, do vody rozdrobíme droždí, zakryjeme a dáme na 5-10 minut na teplé místo.

Příprava těsta: Semínka, kmín a anýz rozmělníme pomocí tyčového mixéru ve vodě, přidáme mouku, olej, sůl a kvásek. Těsto zamícháme. Nemělo by být tuhé, ale ani řídké. Těsto dáme do vymazané formy (třeba do formy na dort) a necháme vykynout na teplém místě (během kynutí by mělo zdvojnásobit svůj objem, trvá to 3-5 hodin). Povrch těsta potřeme vodou a posypeme semínky nebo mákem. Pečeme v předehřáté troubě při 250 stupních, po 10 minutách stáhneme teplotu na 200 stupňů. Pečeme, až chléb začne hnědnout. O tom, jestli je upečený, se přesvědčíme špejlí, na kterou se po zapíchnutí do chleba těsto nelepí. Každá trouba peče jinak, ozkoušejte si, jak dlouho se peče ten Váš chleba. Chléb vytáhneme z trouby a povrch několikrát potřeme vodou.

 

Kvásek ani nemusíte umět založit, stačí se nechat obdarovat díky KVÁSKOVÉ MAPĚ.

Výborná domácí pekárna pro pečení domácího kváskového chleba je ETA Delicca.

Dobrou chuť.

Napsat komentář