Brusinky z.s. – klubík pro rodiče s dětmi

JAK VYPADÁ DEN S NÁMI?🐣💚🌿🍀🐝

Ráno se v rozumném čase tedy v 9:00 scházíme na chaloupce, u ranního kruhu si zazpíváme a poklábosíme (v čemž pokračujeme celý den😊.
Poté se vydáváme do lesa, na louku, k řece, na kopec, na výlet …prostě do přírody. Po cestě poznáváme bylinky, něco si nasbíráme k obědu, sbíráme také bylinky, které léčí, ze kterých si vyrábíme masti, tinktury, sirupy aj.

Se zvoněním kostelních zvonů je na stole polévka a kváskový chléb, někdy poděkujeme Matce Zemi, někdy už jsme tak hladoví, že se rovnou pouštíme do jídla.

Odpoledne trávíme na zahradě nebo v chatce, děti mají dle potřeby spánek a potom tvořivou aktivitu, kdy se jim věnuje moje šikovná sestra. Maminky pijí kávu a také tvoří dle ročního období, nasbíraných bylin, aktuálních darů přírody.
O úplňku a novoluní či jiných přechodových obdobích se věnujeme sobě, svému nitru, stávají se z nás tak trochu čarodějnice, rituály provádíme ale velmi mírumilovné😊.
Sem tam se nám podaří exkurze, nebo nás navštíví někdo zajímavý a přinese zase nové téma k zamyšlení.

Hlavně se snažíme, aby nám všem spolu bylo fajn😊

Komunitu zakládáme společně s mou sestrou Terezou, vášnivou zachránkyní osamělých dětí, u které doma vždy potkáte „nějaké dítě ulice“, které v životě nemá optimální podmínky, a zároveň studentkou pedagogické fakulty. Já jsem zase nasbírala zkušenosti v zahraničí, kde jsem u zrodu demokratické komunitní školky a vznikající školy, stála. Dále se věnuji dětičkám a jejich zdraví z celostního pohledu. Více info na www.biobrusinka.cz.

Založením komunity vznikl prostor, kde se budují přátelství mezi námi rodiči, místem absolutního přijetí a podpory lásky k sobě samému i harmonii v rodinném systému. Jednoduše prostor pro ženy a děti, kde můžeme svobodně a zdravě růst, navzájem se inspirovat a posouvat. Naše dětičky „směřujeme“ ke zdraví stimulací imunity přirozenými prostředky jako je koupání v potoce či tanec v dešti😊, dbáme na výživné jídlo plné námi nasbíraných rostlinek, dostatek pohybu ve volné přírodě, podporujeme respekt a zodpovědnost k přírodě, rozvíjíme výtvarné dovednosti a návrat k tradicím. Děti pak můžou být v radostném prostředí spolu s komunitou svých rodičů vedeny najít své skutečné JÁ a stát se tak svobodnými a pravdivými lidmi.

 

Těší se na Vás Simona a Tereza Brusové alias Brusinky.

simona.brusova O mě Simona Brusová

Jsem terapeutka celostní medicíny, která své profesní „postižení“ aplikuje na svých dětech. Jinak jsem ale obyčejná milovnice přírodní medicíny, bylin, lesa, tradic a zdravého způsobu života.

Více o Simoně se můžete dočíst tady…