Nezvládnuté emoce – agrese, plačtivost

Online Poradna Celostní MedicínyNezvládnuté emoce – agrese, plačtivost
Zuzana se zeptal/a před 1 rokem

Hezký večer,

Ráda bych vyzkoušela bachovky. Náš 5letý syn má trochu problémy s psychikou – špatně zvládá emoce, bývá i agresivní, poslední dobou spíše plačtivý … snažím se řešit, mluvila jsem i s dětskou psycholožkou, ale napadlo mě, že by mu mohly dělat dobře nějaké Bachovky. Má tedy problém se sluchem, možná ty nálady pramení i z toho (asi od 3,5 do 4,5 neslyšel prakticky vůbec a teď, po roce od zákroku na orl, se mu to zase vrací a má „zalehlé“ uši). Když byl menší, nejdříve děti kousal a tahal za vlasy, pak najednou nadšeně objímal a líbal. Nyní teda vystřídal agresi za pláč a brečí kvůli všemu. Má ze spoustu věcí strach, možná až úzkosti – bojí se zvířat (pokud jsou zavřené v kleci, tak dobré, ale třeba už pes na vodítku je problém), tmy, některých pohádek, doktoři už docela přešli a celkem je zvládá. Asi je spíše průbojný – třetí ze čtyř synů, ale žádný z nich tedy neměl potřebu druhého atakovat tím kousáním apod. Ve školce je ale asi takový ten střed, doma se snaží prosazovat nebo spíš chce zapadnout, ale ti dva starší se baví spolu a někdy ho prostě mezi sebe nechtějí. Jinak je velikánský, takže trochu neobratný, často ho bolí břicho nebo se mu chce zvracet – to má taky od miminka a furt jsme nepřišli na to čím to vyřešit. No a poslední dobou působí trochu hyperaktivně – je ho všude plno a nevydrží chvíli v klidu. Je rád když si může tvořit něco podle sebe, když si čteme nebo i rád sám prohlíží knížky a rád si hraje na něco, takže jinak normální 5leté dítě. A často si vymýšlí nějaká strašidla a příšery, přitom mi ho nikdy ničím nestrašili , ani čertama nebo něčím podobným.

Děkuji za radu a přeji hezký večer,
Zuzka.

1 Odpověď
Simona Brusová (Poradce) odpověděla před 1 rokem

Milá Zuzanko,

prckovi namíchejte kombinaci těchto Bachových esencí na posílení víry v sebe sama a lepšího zpracování strachů: 2 Topol osika, 5 Rožec, 19 Modřín opadavý.
Podávejte 4 krát denně 4 kapky směsi. Nastudujte si prosím způsob ředění, nebo klikněte TADY.
http://www.bachovy-esence.com/jak-esence-uzivat
• Než začnete prckovi bachovky podávat, napište si do sešitu datum a pod sebe negativní emoce a projevy, které chcete ovlivnit. Za měsíc si jednotlivé body projděte a zhodnoťte změny. Poté se mi ozvěte znovu a naladíme pozměněnou či novou kombinaci.
• Lahvičku vždy před použitím řádně protřepejte! Říká se tomu “dynamizace”, zjednodušeně řečeno probuzení energie.
• Velice prospěšné bývá, pokud Bachovy esence užívá i maminka – typ Vám také ráda poradím.

Přeji pohodové dny! Jste supermáma!!! Čtyři děti a ještě se zajímáte o bachovy esence! Chválím:)!!!

Kategorie: Psyché a ZDRAVÉ DÍTĚ I MÁMA.
Štítky: agrese a plačtivost.