Nachlazeni

Radka se zeptal/a před 6 měsíci

Dobrý den,

moje 3 letá dcera v září nastoupila do školky. Od října je téměř pořád nachlazená – 3 týdny doma, týden ve školce a opět doma. Má rýmu, ale nechce smrkat ani odsávat. Kašel spíše suchý a dráždivý, trápí ji hlavně v první půlce noci. Do školky chodit nechce, ale když tam je, tak se jí tam myslím líbí. V srpnu se jí narodila sestřička. Má ji ráda, ale vadí ji, že se jí tolik nemůžeme věnovat.

Děkuji Radka

1 Odpověď
Simona Brusová (Poradce) odpověděla před 6 měsíci

Dobrý den Radko,
ráno jsem si Váš dotaz a vyplněný dotazník přečetla a musím říct, že mě potěšilo, jak zdravé dítko máte. Kojené do dvou let a zatím nikdy na antibiotikách. Krása😊.

Ale zpátky k Vašemu dotazu. První, co mě napadlo bylo: nedoléčená nemoc. Týden na rekonvalescenci po tří týdenní nemoci je málo. Pokud dítě takto vyšleme do dětského kolektivu, kde se opětovně setkává s patogeny, točíme se pořád dokola. Sliznice dýchacích cest je totiž stále ještě oslabena, navzdory tomu, že dítě působí zdravě. Tím pádem zde máme stále vhodné prostředí pro vstup infekce. U „běžných“ nemocí zpravidla platí, že rekonvalescence by měla být minimálně stejně dlouhá, jako nemoc sama. Protože dětský imunitní systém se cca do 6 let vyvíjí a buduje, je velice důležité ho taky správně „učit“ fungovat. Nejde o to, že by dítě mělo sedět doma, to by jeden zešílel. Pobyt na čerstvém vzduchu je lék sám o sobě, ale vyhýbat se dětským a velkým kolektivům. Vy jste na mateřské dovolené, proto by dcerka tolik do školky spěchat nemusela. Navíc, pokud by přece jen nějakou roli sehrála v jejím zdravotním stavu psychika, to že dcerka bude odpočívat a doléčovat se s Vámi a miminkem, určitě prospěje.

Já osobně nerada zasahuji do každého onemocnění, byť přírodními prostředky. Zrovna ve Vašem případě, kdy dcerka je bez jakýchkoliv předchozích nebo dlouhodobějších obtíží, bych nemoc nechala probíhat tak, jak přirozeně probíhá a dotáhla ji do konce pořádným doléčením.

• Můj oblíbený a jednoduchý trik pro léčení kašle je nakrájet půlku cibule, dát do plátýnka nebo na talíř a ponechat v naší blízkosti. Co 12 hodin vyměníme cibuli za novou. Cibule působí antibakteriálně a krásně zprůchodňuje dýchací cesty.

Pokud teď v zimě přece jen chcete podpořit imunitní systém, doporučuji:
1. VITAMÍN D
• Vitamín D pro stimulaci a posílení vrozené nespecifické imunity.

Výborný je rybí tuk MOLLERS nebo kapky Jamieson vitamín D.
Určitě kapete vitamín Dmiminku, můžete dát dceři.
DÁVKOVÁNÍ: dle doporučení výrobce a Vámi zvoleného výrobku

 

2. IMUNOGLUKANY HLÍVY ÚSTŘIČNÉ
• Jsou dalšími látkami, které posilují přirozenou obranyschopnost organismu.
Dceři můžete dát přípravek Hlíva ústřičná firmy Imunit.
DÁVKOVÁNÍ: 1 tobolka denně po jídle. Užívejte po dobu 3 měsíců.

 

3. VITAMÍN C

• Jako významného stimulátoru imunity.
Zdroj: rakytníková šťáva či sirup.
Trh je plný kvalitních zdrojů například rakytníková šťáva od firmy Weleda.

DÁVKOVÁNÍ: dle doporučení výrobce po dobu 3 měsíců

 

Pokud toto nepomůže, ozvěte se mi znovu a budeme hledat další řešení.
Přeji dětem pohodového a hodného Mikuláše😊.

Kategorie: Klasická dětská onemocnění a ZDRAVÉ DÍTĚ I MÁMA.
Štítky: nachlazení a školka.