Migrény v těhotenství

Online Poradna Celostní MedicínyMigrény v těhotenství
Lucie se zeptal/a před 1 rokem

Dobrý den,
na migrény trpím už od dětství, takže nic nového, ale teď je problém v tom, že jsou asi tak 100x častější (konkrétně tak 3x do týdne) a teď si nemůžu vzít nic jiného než Paralen (jsem v 16.týdnu těhotenství). Před otěhotněním jsem měla migrénu tak 5x do roka, jinak jen občasná bolest hlavy. Už dva měsíce chodím každý týden na masáže krční páteře, příští týden jdu zkusit akupunkturu. Zatím nic nezabírá, Paralen zabere vždy jen na pár hodin. Nechci už další léky brát, ale bez nich nejsem schopna fungovat. Prosím o radu, zda není ještě nějaká možnost homeopatik nebo bylinek atd. Předem děkuji.

1 Odpověď
Nejlepší odpověď
Simona Brusová (Poradce) odpověděla před 1 rokem

Dobrý den Lucie,
(začnu netradičně, nelekněte se, vysvětlím proč:)

už Freud označil myšlení za zkušební jednání. Myšlení se člověku jeví jako méně nebezpečné a nezávazné než jednání. Nicméně myšlení nesmí nahrazovat jednání, nýbrž jedno musí podporovat druhé. Člověk dostal tělo jako nástroj, aby se jeho pomocí uskutečňoval (stal skutečným). Jen skrze uskutečnění nepřestávají téct energie. Proto také není náhoda, že slova jako např. něco chápat, pochopit, ustát popisují zcela jasně tělesné projevy. Soudnost a chápavost člověka jsou zakořeněny v tom, že používá nohy, ruce, tedy tělo. Když se přeruší tato souhra, dochází ke stále většímu hromadění a zahušťování energie, které se projeví jako nemoc prostřednictvím různých skupin symptomů.

Přibližme si to v následujícím přehledu: Stupně eskalace zablokované energie:

1. Jestliže se zablokuje aktivita (sex, agrese) v myšlení, dostaví se bolesti hlavy.

2. Jestliže se zablokuje aktivita v rovině vegetativních orgánů, tzn. na tělesné funkční úrovni, způsobuje to vysoký krevní tlak (hypertenzi) a symptomatickou dystonii.

3. Jestliže se zablokuje aktivita na nervové úrovni, vede to např. k roztroušené skleróze.

4. Jestliže se aktivita zablokuje v muskulární oblasti, setkáváme se s chorobami pohybového ústrojí (např. revmatismus a dna).

Toto dělení odpovídá různým realizačním fázím jednání. Ať už jde o úder pěstí nebo o pohlavní styk, všechny aktivity začínají fází představy (1), během níž si aktivitu připravujeme v mysli. Tato úvodní fáze přechází posléze ve fázi vegetativní přípravy těla (2), projevující se zvýšeným prokrvením určitých potřebných orgánů, zvýšeným srdečním tepem atd. Nakonec se představa prostřednictvím nervů (3) a svalů (4) promění v čin. Kdykoli se však představa neuskuteční, zablokuje se energie nutně v jedné ze čtyř oblastí (myšlení — vegetativní orgány — nervy — svaly) a po čase vyvolá příslušné symptomy. Pacient trpící migrénou se nachází na začátku této stupnice — blokuje svou sexualitu už v představách. Měl by se naučit vidět svůj problém tam, kde skutečně je, aby posléze svedl to, co mu stouplo do hlavy, zpátky tam, kam to patří — tedy dolů. Vývoj začíná vždy dole a cesta vzhůru je zdlouhavá a namáhavá — když po ní kráčíme s poctivými úmysly.

Při bolestech hlavy a migréně bychom si měli položit tyto otázky:
1. Čím si lámu hlavu?
2. Ovlivňují se u mě ještě vzájemně aktivně hořejšek a dolejšek?
3. Nesnažím se stoupat nahoru příliš usilovně? (ctižádost)
4. Mám tvrdou hlavu a pokouším se prorazit jí zeď?
5. Snažím se nahradit myšlením jednání?
6. Přistupuji poctivě ke svým sexuálním problémům?
(toto říká Dahlke ve své knize Nemoc jako cesta).

 

Výtah z výše uvedené knihy jsem na úvod použila, protože píšete, že se s Vámi problém táhne již dlouhá léta. Jelikož je nejspíš zakořeněný hluboko ve vašem emocionálním těle, doporučovala bych zapůsobit i na tuto úroveň. Říká se, že nemoc přiměje člověka k upřímnosti k sobě sama. Těhotenství to ale umí dvojnásob! Zkuste proto pouvažovat, co Vás už od dětství trápí a co je stále s Vámi? K čemu Vás migréna nutí? Co musíte dělat (NEDĚLAT), když se migréna dostaví??? Musíte se zastavit, všechny poslat pryč, vypnout? A není to náhodou zrovna to, co potřebujete?

 

Na emocionální úrovni pracují Bachovy esence. Pokud jste o nich nikdy neslyšlela, více se dočtete ZDE.
Pokud byste chtěla Bachovou terapii vyzkoušet, ráda Vám poradím, které „bachovky“ jsou vhodné pro Vás. Budu ale potřebovat vědět více o Vaší emocionální stránce…o tom, co Vás trápí na duši…

 

V dotazu se ptáte na byliny a homeopatii….
Co se týče homeopatie, nemůžu bohužel pomoci bez toho, abyste mi více popsala průběh bolestí hlavy:
Kdy se bolest zhoršuje: ráno, námahou, rozčilením, chladem, změnami počasí, v noci, teplem, dotekem… kdy se nemoc zlepšuje: klidem, teplem, na čerstvém vzduchu, jídlem…
S čím je emocionálně bolest spojena: se splněním úkolů, slabostí, zármutkem, strachem…
Doprovází ji: nervové žaludeční obtíže, průjem, potažený jazyk, mžitky před očima, výpadky zorného pole… Zkuste popsat průběh migrény podrobněji, možná se nám vhodná homeopatie podaří najít.

 

K léčbě potíží bych tedy použila Bachovy esence, fytoterapii a aromaterapii (formou koupelí a provoněním prostředí étrickými oleji). Zmiňujete akupunkturu, výborně!

 

• Byliny doporučuji užívat formou koupelí…  Meduňková esence je to pravé pro Vás…naložte se do vany a chvíli NEpřemýšlejte o ničem:). Doporučuji vyzkoušet například TUTO esenci.

• A formou éterických olejů, které si doma nebo v práci můžete nakapat do aromalampy. Pro Vás vhodné éterické oleje jsou: mateřídouška, bazalka, meduňka, máta, levandule, rozmarýn…přivoňte a vyberte si, který Vám vyhovuje.

• Vhodnou bylinkou je KOPRETINA ŘIMBABA. Jelikož jsou Vaše potíže dlouhodobějšího rázu, doporučuji preventivní podání této bylinky v homeopatickém zpracování: Kopretina řimbaba tinktura D3Tuto tinkturu užívejte  3x denně, 6 kapek. Před užitím a po něm by se nemělo 15 minut nic jíst ani pít. Doporučovala bych tinkturu užívat vždy dva měsíce, poté měsíc pauza a poté kůru zopakovat.

V době akutně probíhající migrény doporučuji spánky natřít mastí Arthrosan a aplikovat spray do ovzduší Energy spiron.

Doplňte tělu hořčík nejlépe v přirozené podobě.

 

Člověk je především duchem, duchovní podstatou a jeho hmotné tělo je jen zevním oděvem. Kvalita duchovní podstaty bude silně ovlivňovat kvalitu obalu, který se k ní váže. Pravá příčina v mnoha případech – zvláště chronicky se opakujících, těžkých a fatálních onemocnění – leží v duchovní sféře a léčba tedy bude úspěšná jen tehdy, pokud se podaří napřed odstranit duchovní závady, spočívající ve vědomém, ale někdy i nevědomém porušování přírodního řádu a zákonitostí.

Ve Vašem případě jsem nepřišla s jasným a hmatatelným řešením…
Naslouchejte tělu a pátrejte… obraťte se teď hodně k sobě, svému dítěti a partnerovi, důležitější nic není! A v případě zájmu o Bachovy esence mne neváhejte kontaktovat:)!

Kategorie: Oblast hlavy, Psyché a ZDRAVÉ TĚHOTENSTVÍ.
Štítky: migréna.