Ekzém maminky

Online Poradna Celostní MedicínyEkzém maminky
Jana se zeptal/a před 1 rokem

Dobrý den, potřebovala abych se prosím poradit.Slyšela jsem o pozitívních účincích autopatie na ekzémy u dětí i dospělých.Všimla jsem si, že se tímto zabýváte.Popišu svůj stav a poprosila bych nějaké rady, jak s autopatíí začít prosím.
Ekzém na obličeji zhruba od 7let dodnes ( pravděpodobně atopický, ale diagnóza nikdy nepadla ).Suchá pokožka v hlavě, lupy , strupy, mokvavá místa – ale jen občas, také zhruba od dětství. Především v období podzim, zima, jaro.
Postupem času se ekzém a suchá pokožka rozšířila i na krk, záda a hrudník. Občas záhyby na rukou. V posledních letech i na hřbetu ruky a předloktí. Především v období podzim, zima, jaro.
Poslední rok se mi dělají červené fleky v horní části čela a nad obočím (Vypozorovala jsem to, že asi po mléčných výrobcích.)
Poslední měsíce mám i suchou pokožku na nohou se suchými ohraničenými fleky. Zmizí to samo časem.
Od sedmi let v období zhoršení se promazávám kortikoidy. Pomůže to na chvíli, jen opticky , příčina ve mě pořád sedí.
Vše si ráda škrábu, protože to lechtá. Trička od krve a i povlečení je zkrátka běžné (už jsem si na to prostě zvykla, není normální, že mi to příjde normální)
Zhoršení pozoruji tedy vlivem ročních období. Velkou roli hraje stres.Když před sebou tlačím nějaký problém. Necítím se celkově v rovnováze.
Doposud mazání X prostředky s i bez kortikoidu. Snažila jsem se něco změnit i vysazením mléčných výrobku. Ty nejím z 90% už víc jak rok (to nezabralo, ale vyhovuje mi to v tom pokračovat, aspoň to neláká malého a já stejně pro něj vařím bezmléčnou stravu tak či tak).

Loni jsem udělala pokus, stávka proti kortikoidům. Pokus jsem ke konci už ořvala a stejně jsem se musela namazat. Vypadala jsem hrozně, cítila jsem se ještě o dost hůř. Vše mi tepalo, kůže byla stažená, taková hrbolatá, v obličeji nateklá, červená, suchá. Namazala jsem se a za dvě hodiny o 80% procent vizuální zlepšení, tepání ustoupilo. Co to musí být za driák, že tak rychle působí?
Babička měla po porodu lupenku ( nohy + ruce ).Trvala celý život v lepších a hrozných formách. Mám jí v sobě geneticky danou, jen čeká, na svou příležitost, kterou jí nechci dát!( ty suché flíčky na nohou mne trošku začaly znervózňovat ).
Děkuji
Jana

1 Odpověď
Simona Brusová (Poradce) odpověděla před 1 rokem

Jani,

u autopatie stejně jako u homeopatie pracujeme na jemnohmotné úrovni těla. Dalo by se říct, že dysbalance, které v průběhu života vznikají, pomáhá autopatie pomalu ladit a harmonizovat. Obecně se traduje, že celostní léčba trvá desetinu doby, po kterou je člověk nemocen. Proto prosím i do své léčby vstupte s pokorou a vírou! Autopatii já osobně hluboce respektuji jako metodu, která se dotýká problému velice intimně a dokáže zasáhnout velice hluboko…do duše… Celostní medicína nepřehlíží ani jednu ze složek člověka-jak tělo, tak duši a ducha. Píšete, že máte dietu bez mléčných výrobků, stav se zhoršuje stresem, již tedy dokážete svému tělu naslouchat a to je důležité. Naslouchejte dále, vnímejte, co Vám nemocí říká, nepřehlížejte své potřeby. Co Vás trápí a můžete změnit, změňte, co změnit nelze, přijměte…

Pokud volíte autopatii jako metodu léčby a dokážete li se této léčbě otevřít, ušla jste už velký kus cesty.

Na začátku celé autopatie Vás poprosím o sepsání následujících symptomů (zajímá mě intenzita, četnost, délka trvání). Pokud Vás ještě napadnou další symptomy, připište je. Zajímá mě AKTUÁLNÍ STAV.
Ekzém NYNÍ pokrývá jakou plochu těla?
• Jeho intenzita je?
• Pokožka hlavy je nyní v jakém stavu?
• Jak často se musíte mazat kortikoidy?
• Jak často se Vám stává, že pokožka krvácí? Samovolně/při rozškrábání.
• Jak často pláčete?
• Jak často dokážete úplně vypnout/nešrotovat?
• Pamatujete si své sny po probuzení a jak často?

Odpovědi si prosím sepište do diáře a za měsíc, až si zase budeme psát, mi tyto otázky zodpovězte znovu a přidejte k nim odpovědi ze začátku léčby. Díky tomu budu moci posoudit, jak se stav vyvíjí a jak budeme v léčbě pokračovat.

• Doporučuji načíst knihy o autopatii, např. Uzdrav se s autopatií – Jiří Čehovský, protože touto cestou mohu jen velice stroze předat informace o této krásné metodě samoléčby.
• Sepsat symptomy nemoci (intenzita, četnost, délka trvání).
• V průběhu léčby zapsat zhoršení stavu, projevy nové nebo v minulosti se vyskytující, objevení se nových obtíží.
• Kontaktovat mne za měsíc od začátku léčby.

Vzhledem k Vašim obtížím doporučuji na PRVNÍ MĚSÍC následující postup:

PŘÍPRAVA AUTOPATICKÉHO PREPARÁTU Z PRÁNY

1. dávkování: 10 l, 1x za 14 dní. Provedete tedy aplikaci pouze 2x měsíčně. Poté mne kontaktujte.

2. pomůcky: autopatická lahvička, ústní rouška, 10 l neperlivé balené vody (pozor na levné vody, doporučuji používat pramenité vody)

3. zásady:
• doporučuji vyvětrat místnost, ve které budete preparát připravovat,
• nejvhodnější doba přípravy autopatického preparátu je ráno po probuzení,
• krabici neotevíráme v přítomnosti další osoby,
• autopatické lahvičky se nedotýkáme zevnitř,
• autopatická lahvička se používá vždy pouze pro jednu osobu,
• příprava autopatického preparátu bez přítomnosti další osoby nebo zvířete,
• hodinu před přípravou preparátu nejíst, nepít, netelefonovat, nekouřit, neužívat léky.

4. postup:
1. Rouška přes ústa.
2. K umyvadlu si připravit lahve s vodou, ve vašem případě prolijete lahvičkou 10 litrů vody.
3. Lahve pootevřít.
4. Vyjmout autopatickou lahvičku z obalu.
5. Nalít do lahvičky trochu vody z připravené lahve.
6. Lahvičku podržet2 minuty cca 15 – 20 cm nad hlavou, v ose páteře – oblast sedmé čakry (možno zvolna pohybovat nahoru, dolů, doprava, doleva).
7. Prolít doporučeným množstvím vody.
8. Hotový preparát přidržíme nad hlavou a v oblasti třetího oka.
9. Lahvičku lehce vyklepat a uschovat do původního obalu.

Viz video z youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=RKuH9FHWayw

V průběhu léčby: do zápisníku si poznamenat výchozí zdravotní stav a aktuální zdravotní problémy. Zaznamenávat změny jak na psychické (změna nálad, emoce, sny…), tak na fyzické úrovni (bolest, vyrážka, horečka…). Životnost autopatické lahvičky je 3 měsíce, poté vyměníme za novou.

Přeji Vám hodně štěstí a brzy naslyšenou:)!

Kategorie: ZDRAVÉ DÍTĚ I MÁMA.