Časté migreny

Online Poradna Celostní MedicínyČasté migreny
Simona se zeptal/a před 1 rokem

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda mi můžete poradit nějaké přírodní přípravky na migrény. Trpím jimi už několik let, mívám je tak jednou za14 dní, nyní mi dr změnil antikoncepci, mám sníženou funkci štítné žlázy, leidenskou mutací, problémy s trávením a k tomu jsem začala studovat vysokou školu, takže stresu mám teď docela dost. Obzvláště nyní ve zkouškovém období trpím migrénami nejméně jednou do týdně. Nechce se mi už do sebe cpát další a další prášky. Mohla byste mi, prosím poradit, zda by mi na migrény mohlo něco pomoct?

Děkuji a přeji vše nejlepší do nového roku. Simona

1 Odpověď
Simona Brusová (Poradce) odpověděla před 1 rokem

Dobrý den Simono,
vzhledem k dlouhodobosti Vašich obtíží bych volila jako hlavní metodu léčby AUTOPATII. Přečtěte si prosím o této metodě v mém článku AUTOPATIE. U autopatie stejně jako u homeopatie pracujeme na jemnohmotné úrovni těla. Dalo by se říct, že dysbalance, které v průběhu života vznikají, pomáhá autopatie pomalu ladit a harmonizovat. Jedná se o metodu hodně blízkou homeopatii. Autopatii já osobně hluboce respektuji jako metodu, která se dotýká problému velice intimně a dokáže zasáhnout velice hluboko…do duše…

A teď zcela upřímně:)! Já jsem dosti pragmatický člověk a když jsem o autopatii slyšela na kurzu prvně, říkala jsem si: „Proboha, kde to jsem? Co to je za lidi? Kdy přijde skrytá kamera a vysměje se nám:)!“ Leč vydržela jsem do konce a poté, co jsem autopatii viděla v praxi, ať už na sobě, či z výpovědí mých klientů, nedám na tuto metodu dopustit. Zkuste také prosím rozšířit své pole „přijatelnosti a normálnosti“ a tuto metodu minimálně prozkoumejte.

Na začátku celé autopatie Vás poprosím o sepsání následujících symptomů (zajímá mě intenzita, četnost, délka trvání). Pokud Vás ještě napadnou další symptomy, připište je. Zajímá mě AKTUÁLNÍ STAV.

• Jak často míváte migrény?
• Jaká je jeiich intenzita?
• Jaké jsou projevy?
• Jak často užíváte léky?
• Pamatujete si své sny po probuzení a jak často?

Odpovědi si prosím sepište do diáře a za měsíc, až si zase budeme psát, mi tyto otázky zodpovězte znovu a přidejte k nim odpovědi ze začátku léčby. Díky tomu budu moci posoudit, jak se stav vyvíjí a jak budeme v léčbě pokračovat.

• Doporučuji načíst knihy o autopatii, např. Uzdrav se s autopatií – Jiří Čehovský, protože touto cestou mohu jen velice stroze předat informace o této krásné metodě samoléčby.
• Sepsat symptomy nemoci (intenzita, četnost, délka trvání).
• V průběhu léčby zapsat zhoršení stavu, projevy nové nebo v minulosti se vyskytující, objevení se nových obtíží.
• Kontaktovat mne za měsíc od začátku léčby.

Vzhledem k Vašim obtížím doporučuji na PRVNÍ MĚSÍC následující postup:

PŘÍPRAVA AUTOPATICKÉHO PREPARÁTU Z DECHU
1. dávkování: 3 l, 2x za týden.
2. pomůcky: autopatická lahvička, 3 l neperlivé balené vody (pozor na levné vody, doporučuji používat pramenité vody)
3. zásady:
• doporučuji vyvětrat místnost, ve které budete preparát připravovat,
• nejvhodnější doba přípravy autopatického preparátu je ráno po probuzení,
• krabici neotevíráme v přítomnosti další osoby,
• autopatické lahvičky se nedotýkáme zevnitř,
• autopatická lahvička se používá vždy pouze pro jednu osobu,
• příprava autopatického preparátu bez přítomnosti další osoby nebo zvířete,
• hodinu před přípravou preparátu nejíst, nepít, netelefonovat, nekouřit, neužívat léky.

4. postup:
1. K umyvadlu si připravit lahve s vodou, ve vašem případě prolijete lahvičkou 3 litry vody.
2. Lahve pootevřít.
3. Vyjmout autopatickou lahvičku z obalu.
4. Nalít do lahvičky trochu vody z připravené lahve.
5. Přiložit lahvičku k nosu a profouknout levou a pravou nosní dírkou.
7. Prolít doporučeným množstvím vody.
8. Hotový preparát aplikovat do oblasti třetího oka (mezi obočí).
9. Lahvičku lehce vyklepat a uschovat do původního obalu.

Viz video z youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=Ur_XmkRiWpw
(POZOR!!!! Váš preparát je NEVAŘENÝ, tzn. nezahříváme lahvičku ohněm)

V průběhu léčby: do zápisníku si poznamenat výchozí zdravotní stav a aktuální zdravotní problémy. Zaznamenávat změny jak na psychické (změna nálad, emoce, sny…), tak na fyzické úrovni (bolest, vyrážka, horečka…). Životnost autopatické lahvičky je 3 měsíce, poté vyměníme za novou.

 

 

Píšete, že Vás trápí migrény, máte zároveň obtíže se štítnou žlázou i se zažíváním. Toto vše jde ruku v ruce. Primárně bych zauvažovala nad vysazením antikoncepce, která nahrazuje přirozenou tvorbu hormonů v těle a tím ovlivňuje celou hormonální soustavu. Nezbytnost některých léků je bez debaty, ale antikoncepci zrovna nepovažuji za nezbytnou (!!! Samozřejmě neznám Vaši diagnózu, jen navrhuji toto případně prodiskutovat s lékařem).

Migréna může souviset s hormonální dysbalancí, ke které dochází na základě:

  • Hormonálních změn, ke kterým dochází během dospívání, užíváním hormonální antikoncepce, dále v důsledku hormonálních změn způsobených faktory z prostředí a životním stylem, či později během těhotenství, kojení.
  • Nadměrné stresové zátěže, nedostatku odpočinku, času sama na sebe.
  • Dlouhodobého emočního vypětí v souvislosti s rodinnými či partnerskými vztahy.

K podpoře funkce štítné žlázy doporučuji užívat tinkturu Jodum D5. Tuto tinkturu užívejte 3x denně, 6 kapek. Před užitím a po něm by se nemělo 15 minut nic jíst ani pít. Doporučovala bych tinkturu užívat vždy dva měsíce, poté měsíc pauza a poté kůru zopakovat.

Dále k podpoře mozkové sféry doporučuji Jinan ginko biloba tinkturu D5. Tuto tinkturu používejte stejně jako tinkturu předešlu, můžete užívat najednou.

V době akutně probíhající migrény doporučuji spánky natřít mastí Arthrosan a aplikovat spray do ovzduší Energy spiron.

Doplňte tělu hořčík nejlépe v přirozené podobě. Samozřejmě hořčík nemusí být úplně dobře vstřebáván při zažívacích obtížích, proto doporučuji doplnit kvalitní probiotika a zelené řasy (spirulina, chorella).

Tímto bych začala, za měsíc se mi ozvěte a můžeme v léčbě postoupit dále. Obecně se traduje, že celostní léčba trvá desetinu doby, po kterou je člověk nemocen. Proto prosím i do své léčby vstupte s pokorou a vírou! Přeji krásné dny:).

Kategorie: Celkový zdravotní stav a Oblast hlavy.
Štítky: migréna.