Astma…?

Jarca se zeptal/a před 1 rokem

Dobrý den,

jsem 30 letá maminka dvou synů 2 a 3 roky. Ten starší má prý astma. Minulý rok jsem se bohužel rozvedla a nevím, zda to s tím souvisí, možná i ano. Starší syn na jaře velmi trpěl alergií, mladší také i když trochu méně. Za pomocí léků jsme přežili až do podzimu, jenže s příchodem nemocí se stav staršího syna zhoršil. Po Vánocích jsme byli s laringitidou v nemocnici a minulý týden opět bral atb na laringitidu. Mladší syn se zdá byt oproti tomu imunní. Jsem s nimi sama, již rok chodím do práce a vše je pro mě náročné. Neexistuje nějaká spojitost mezi tím, čím jsme si prošli a třeba průběhem těhotenství?Přeji si zdravé a šťastné děti. Děsím se jara a pylu, ale doufám v sílu bylin a klidu. Nehodlám své dítě krmit atb neustále dokola.

Děkuji za odpověď. Pěkný den.

Jarmila

1 Odpověď
Simona Brusová (Poradce) odpověděla před 1 rokem

Dobrý den Jarmilo,
velice ráda Vám poradím, jak postupně synům pomoci. Jak jsme si psaly v soukromém mailu, uvedla jste, že synové jsou po psychické stránce v pohodě, pokud jste v pohodě vy sama. Děti berou situaci takovou jaká je, obzvláště ty úplně nejmenší. Znám to z vlastní zkušenosti a zážitku, kdy nás navždy opustil otec. Věc byla taková, jaká byla. Proto přesně, jak říkáte, pokud budete „v pohodě“ vy, přenese se to i na děti a naopak. Vaše situace je velice náročná, ale jako maminka máte obrovskou sílu. Pokud Vy cítíte, že byste ráda nějaké své trápení zpracovala, můžu Vám Bachovy esence doporučit. Budu jen potřebovat bližší informace o tom, jakou emoci zpracováváte a co vás vnitřně trápí. Proto mi klidně ještě do poradny napište doplňující dotaz.
Teď k alergiím a astmatu staršího syna. Je dobře, že se připravujete na jaro. Je ta nejvhodnější doba. Doporučuji dodržet níže doporučené kroky k posílení imunitního systému. U obou synů bude postup téměř totožný.

 

1) STRAVA
U tělesné úrovně se zamýšlíme nad stravou dítěte a musím z vlastní zkušenosti říct, že se bez úpravy jídelníčku u chronicky nemocného dítěte neobejdeme. Proto doporučuji kouknout na článek a postupně dle svých možností aplikovat jednotlivé doporučení. Pomaličku to půjde:).
ODKAZ NA ČLÁNEK

 

2) VÍCEÚROVŇOVÉ POSÍLENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU
Doplnění vitamínu C jako významného stimulátoru imunity. Blokuje zánětlivou alergickou reakci.
Zdroj: rakytníková šťáva či sirup.
Například tato, ale trh je plný kvalitních zdrojů například rakytníková šťáva od firmy Weleda. Užívejte denně dle doporučeného dávkování po dobu 3 měsíců.

Echinacea, peptidy hlívy ústřičné posilující přirozenou obranyschopnost organismu.
Doporučila bych přípravek Hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem a echinaceou Imunit.

.
Užívejte denně dle doporučeného dávkování po dobu 3 měsíců. Určeno dětem od 3 let, vhodné tedy pouze pro staršího syna.

Probiotika pro posílení zdravé střevní mikroflóry pro správné fungování imunitního systému, správné vylučování odpadních látek.
Doporučila bych například probiotika PROBIO BALANCE od CaliVityUžívejte denně dle doporučeného dávkování po dobu 3 měsíců.

Vitamín D, opět důležitým prvkem imunitního systému. Pokud Vám kluci spapají rybí tuk, doporučovala bych konzumovat takto.
Výborný je RYBÍ TUK MOLLERS.
U nás doma rybí tuk nezvládáme, a proto kapeme Jamieson vitamín D.

Chlorella a Spirulina působí významně protizánětlivě. Můžete dát klukům zobat jako bombónky. Děti to většinou hrozně baví, protože pak mají zelené jazýčky:). A jejich imunita a střevo taky zaplesá.

Těchto 5 kroků k posílení imunitního systému prosím pečlivě dodržte 3 měsíce. Může se zdát, že toho je příliš, ale toto je nezbytné minimum. Vím, že jste odhodlaná klukům pomoci, moc Vám držím palce! Za 3 měsíce, ale klidně i v průběhu se mi můžete kdykoliv ozvat.

Krásné dny a příjemné jaro!

Kategorie: Celkový zdravotní stav, Oblast břicha, Oblast hlavy a ZDRAVÉ DÍTĚ I MÁMA.
Štítky: alergie a astma.