Poodhalme více

NENÍ máma jako máma a nebo JE?

Ať už jsem BIO máma, ANTIbio máma, VEGE máma, KRKAVČÍ máma, PUNK máma, BUSY máma, SPORTY máma, PRACUJÍCÍ máma nebo úplně normální máma, mám doma to samé: dítko, pro které chci to nejlepší. Každá z nás má občas nemocné dítě, se kterým musí zalézt do postele, zpomalit tempo, zrušit veškeré návštěvy a kávy, aerobic, nejít na plavání, nevařit a neuklízet…atd.atd. A každá z nás by v tyto chvíle udělala cokoliv, jen aby její dítko bylo zase FIT a mohlo běhat, řádit, dovádět, zlobit…! Jak ale podpořit zdraví drobce a nemuset kvůli tomu nastudovat herbář? Jako trapeutka celostní medicíny jsem samozřejmě profesně „postižená“, ale ani u nás doma si nehrajeme na „čistou přírodu“. Na druhou stranu, pokud můžeme, „chemii“ se vyhneme a využijeme síly bylin, homeopatie a přirozených schopností organismu se léčit. Ráda Vám poradím, jak na to….
Budu moc ráda, když se Vám s mou pomocí podaří pochopit základní principy celostní medicíny a poté sami dokážete přírodní medicínu vhodně použít a přírodou léčit.

Začíná to těhotenstvím…

Mnohdy se v těhotenství objevují příznaky jako: nevolnost, zvracení, akné, vysoká únava, otoky, anémie.

Často se setkáme s názorem, že tyto symptomy prostě k těhotenství patří.

Je tomu opravdu tak?

Proč naše tělo reaguje na miminko tímto způsobem?

Je to jen náhoda, nebo je příroda moudřejší než si chceme připustit?

 

Když jsem byla těhotná se svou dcerou, objevila se u mě nevídaná touha po mase. Do té doby jsem maso konzumovala pouze sporadicky, byla převážně na rostlinné stravě a cítila se takto skvěle. Najednou se mi začalo dělat hodně nevolno z jídel, která pro mne byla obvyklá. Jakmile jsem do jídelníčku zapojila živočišnou stravu ve větší míře, problém okamžitě zmizel. Na tomto jednoduchém příkladu jsem chtěla demonstrovat, že tělo není stroj a umí si velice dobře říct s pomocí symptomů jako je například nevolnost, že mu v danou chvíli něco chybí, nadbývá, není v souladu s jeho potřebami.

Je velice důležité (a v průběhu těhotenství obzvlášť) tělu naslouchat a symptomy nebagatelizovat na jednoduché „ono je to v těhotenství normální, to k těhotenství patří“. Tato doba nám velmi mnoho dává, umožňuje dříve nemyslitelné věci, naplňuje nás rozmanitostí a nekonečným množstvím příležitostí, současně nás však i konfrontuje s dříve uznávanými hodnotami, novodobým a mnohdy nepřirozeným přístupem k životu, člověku i tělu. Ovšem jediné, po čem naše bytost touží, je harmonie.

V sekci ZDRAVÉ TĚHOTENSTVÍ Vám ráda předám své poznatky z oblasti výživy v těhotenství, protože těhotenství vyžaduje dostatek určitých látek. Poradím těm maminkám, které by rády objevily léčivou sílu bylin a nemají čas studovat odbornou literaturu nebo nevědí, která léčivka je v průběhu těhotenství vhodná. Seznámit maminky s homeopatií – úžasným pomocníkem v těhotenství, jejíž léčivý potenciál dokáže opravdové zázraky bez vedlejších účinků. A další příjemnou doplňkovou metodou léčby jako je aromaterapie, meditace, léčba kameny aj.

Protože těhotenství je krásné období, které nám umožňuje ponořit se do sebe sama a naučit se naslouchat…


 Ale i toto krásné období jednoho dne skončí, ale jak?

Porod vždy byl a měl by i nadále zůstat naprosto přirozenou a pudovou záležitostí ženy a jejího dítěte.

Ne vždy okolnosti přirozený porod dovolí a žena by si měla připustit i tuto možnost, vždy se ale může krásně na porod připravit a narození děťátka očekávat bez obav a strachu. Matka příroda pro nás má byliny, které uvolňují svalstvo, homeopatie nám může pomoci nejen v průběhu těhotenství, ale i během porodu a vřele doporučuji také cvičení se speciálním balónkem, který připravuje porodní cesty k přirozenému porodu bez nastřižení či natržení hráze.

K povinné četbě maminek bych doporučila knihu osvíceného autora Vlastimila Marka – Nová doba porodní.

 

Porod mé dcery trval dlouho. Měla jsem ale obrovské štěstí, že jsem dostala příležitost si všechny doby porodní projít svým vlastním tempem. Během porodu jsem užívala homeopatika, pro zmírnění bolestí jsme použili vanu a aromaterapii, pouštěli si relaxační hudbu, měnila jsem polohy dle aktuálních potřeb těla a na závěr si našla polohu pro mne nejpřirozenější. Byla jsem připravená na bolest a věřila jsem si. S pomocí mého muže, vstřícného personálu a žensky orientovaného doprovodu-duly se moje malá tímto krásným a stěžejním časem našeho života probojovala úspěšně a sama.

 Žena by měla mít možnost si zvolit, jaký porod by chtěla mít a její přání by mělo být, s přihlédnutím k okolnostem porodu, respektováno.

V sekci PŘIROZENÝ POROD bych si ráda s budoucími maminkami povídala o možnostech podpory přirozeného porodu, o bylinné terapii, aromaterapii, homeopatii, psychosomatice, nezbytnosti účasti partnera při porodu (pokud je toto oběma příjemné a žádoucí), o důvodech, proč je dobré mít u porodu dulu, o neoddělování dítěte od maminky (bonding), možnosti přírodní medicíny při porodu císařským řezem, poporodní rekonvalescenci aj. 


 S narozením miminka přichází na řadu i jedna z jeho hlavních životních potřeb – potřeba výživy.

Kojení je jedním z nejkrásnějších darů matky přírody nám matkám ženám.

Laktace je pro mnohé těhotné maminky samozřejmostí a mnohdy nás ani nenapadne, že by s kojením mohly být potíže. Ovšem vlivem zásahů v průběhu porodu, ať už nezbytných či urychlujících porod, se čím dál tím častěji stává, že maminky mají s kojením obtíže. Mnoho maminek má problém se sebedůvěrou ve vlastní tělo. Kladou si otázky, zdali mají dostatek mléka, co mohou udělat pro to, aby své miminko mohly plně kojit, jak tvorbu mléka podpořit.

Sama jsem si prošla velice těžkým „rozkojováním“. Vlivem dlouhého porodu došlo k pomalejšímu zavinování dělohy a větším ztrátám krve. Nakonec jsem podstoupila operativní zastavení krvácení v celkové anestezii a byla mi aplikována infuze s Oxytocinem pro zavinutí dělohy. Nabízenou krevní transfuzi jsem z mnoha důvodů odmítla. Co jsem ovšem nečekala, byl vliv na kojení. Kojení se tedy po velké ztrátě krve a medikamentózním zásahu opozdilo natolik, že jsem po týdnu v nemocnici, kdy miminko stále ubývalo na váze, byla nucena podat umělou výživu. Vybavena obrovským odhodláním jsem se ovšem nevzdala a v „rozkojování“ byla rozhodnuta pokračovat.

Nastaly další cca 4 měsíce, kdy bylo nezbytné zvládnout správnou techniku kojení u spavých miminek po novorozenecké žloutence, podávat příkrm alternativně s pomocí speciální techniky bez použití lahvičky (aby si dítě neodvyklo sát správným způsobem), po každém kojení použít odsávačku mateřského mléka pro stimulaci laktace, nezbytná byla správná výživa a pitný režim, užití bylin a homeopatie, autopatie, Bachových esencí pro harmonizaci psýché a obrovské podpory mého muže a rodiny. Pro matku je velice bolestivé pocítit, že není schopná své dítě nakrmit. Tento pocit nikdy ze svého podvědomí nevymažu. Moje úžasná holčička to vše ale zvládala semnou a dnes (toho času v devíti měsících), je stále téměř plně kojená.

V sekci PODPORA KOJENÍ bych si ráda s maminkami povídala o možnostech přirozené podpory kojení, o bylinách vhodných pro kojící maminky, homeopatii vhodné při obtížích spojených s kojením, psychosomatice a jaký je její vliv na tvorbu mateřského mléka, o vlivu sebedůvěry ve vlastní tělo a schopnost kojit, o pomůckách pro alternativní způsob přikrmování bez použití láhve, o správné technice kojení, délce a četnosti kojení aj.


A co je nedůležitější?

 Jestli se nám narodil prvorozený syn, vytoužená princeznička, krásná holčička po mamince či fotbalista po tátovi?

Před porodem aktuální témata, po porodu se všechny maminky i tatínkové shodnou – je to zdraví.

Oční zánět u novorozence, nesnášenlivost mateřského mléka u kojence, zažíváme mnoho bezesných nocí kvůli prořezávajícím se zubům či průjmům, nachlazení, zažívacím obtížím, očkování, alergiím, které se mohou vyvinout v další onemocnění. Lehčí onemocnění lze léčit svépomocí a bez „chemie“ a také během klasické léčby může maminka děťátku podávat homeopatika či byliny, využít léčebné síly horečky, provádět léčivé zábaly a tyto přirozené podpůrné prostředky (společně s léky předepsanými lékařem) využít k urychlení jeho uzdravení. Mé stránky se Vám tak můžou stát praktickým rádcem a pomoci ošetřovat sebe i své dítě s pomocí přírodní medicíny.

Nezbytná se stále více stává prevence a jednou z jejich nejúčinnějších forem je výživa. Prvních 1000 dní hraje ve výživě dítěte klíčovou roli pro jeho zdraví v dospělosti. Strava je mou vášní a u své holčičky si ráda hraju s vyvážeností všech složek. Kladu důraz na přípravu stravy z čerstvých a neopracovaných surovin, zásadně používám neloupané obilné zrna, zeleninu, ovoce, plané bylinky a zelené natě, důležitý doplněk plný vitamínů a minerálů. Tuky jsou vhodné v podobě panenských rostlinných olejů a důležitou součástí jídelníčku jsou semena a ořechy obsahující bílkoviny, vitamíny, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky. Problematiku masa, kravského mléka a vajec, která je dnes diskutována, razím s heslem všeho s mírou. Maso a vejce jídelníček mé dcery nepostrádá, nezařazuji jej ovšem denně, jak by doporučili mnozí lékaři. Vzhledem ke komplexnosti ostatních surovin si to můžu s čistým svědomím dovolit.

 

Onemocnění dítěte je především voláním po lásce a péči rodičů, informací, že jej něco trápí, je přetížené.

I toto téma bych s Vámi ráda poodhalila a v rámci možností Vám zkusila pomoci nahlédnout do dětské dušičky. Každé dítě občas onemocní, ovšem v případě chronicky se vyskytujících onemocnění je potřeba pátrat po příčině. Tělo k nám skrze tělesné symptomy promlouvá a děti jsou mnohem citlivější na vnější okolnosti, vztahy. Mají své vlastní zázemí, území, prostor a jakékoliv narušení se může projevit. Děti tak velice často reagují svou nemocí na vnější situaci a vztahy rodičů. Zodpovědnost rodičů je dvojnásobná, protože oni sami rozhodují za dítě, které se rozhodnout nemůže. Velice důležité také je, že každé dítě je nádhernou individualitou se vším, co k tomu patří. Mateřská intuice a rady skutečných odborníků by měly být vždy na prvním místě, je nezbytné zdravotní obtíže a případnou přírodní léčbu konzultovat s pediatrem.

V sekci ZDRAVÉ DÍTĚ I MÁMA bych si přála předat své poznatky z oblasti výživy kojenců, batolat a dětí. Seznámit maminky s možnostmi bylinné terapie ve formě čajů, inhalací léčivých bylin či použití zábalů. Pomoci znovu nalézt přirozené podpůrné prostředky našich babiček například jak využít léčebné síly horečky. A seznámit maminky s homeopatií, na kterou děti reagují díky své čistotě obzvlášť pozitivně.


 

Zkusíte to na vlastní kůži???:)

« NĚCO O MNĚ

Mgr. Simona Brusová, Dis.

Terapeutka celostní medicíny

Jsem poradce v oblasti přírodní medicíny a odborník v oblasti léčení stravou. Vystudovala jsem ochranu veřejného zdraví. Věnuji se terapeutické a přednáškové činnosti.

Mgr. Simona Brusová, Dis.

Terapeutka celostní medicíny

Jsem poradce v oblasti přírodní medicíny a odborník v oblasti léčení stravou. Vystudovala jsem ochranu veřejného zdraví. Věnuji se terapeutické a přednáškové činnosti.

Mgr. Simona Brusová, Dis.

Terapeutka celostní medicíny

Jsem poradce v oblasti přírodní medicíny a odborník v oblasti léčení stravou. Vystudovala jsem ochranu veřejného zdraví. Věnuji se terapeutické a přednáškové činnosti.

Poodhalme více

 

NENÍ máma jako máma a nebo JE?

Ať už jsem BIO máma, ANTIbio máma, VEGE máma, KRKAVČÍ máma, PUNK máma, BUSY máma, SPORTY máma, PRACUJÍCÍ máma nebo úplně normální máma, mám doma to samé: dítko, pro které chci to nejlepší. Každá z nás má občas nemocné dítě, se kterým musí zalézt do postele, zpomalit tempo, zrušit veškeré návštěvy a kávy, aerobic, nejít na plavání, nevařit a neuklízet…atd.atd. A každá z nás by v tyto chvíle udělala cokoliv, jen aby její dítko bylo zase FIT a mohlo běhat, řádit, dovádět, zlobit…! Jak ale podpořit zdraví drobce a nemuset kvůli tomu nastudovat herbář? Jako trapeutka celostní medicíny jsem samozřejmě profesně „postižená“, ale ani u nás doma si nehrajeme na „čistou přírodu“. Na druhou stranu, pokud můžeme, „chemii“ se vyhneme a využijeme síly bylin, homeopatie a přirozených schopností organismu se léčit. Ráda Vám poradím, jak na to….
Budu moc ráda, když se Vám s mou pomocí podaří pochopit základní principy celostní medicíny a poté sami dokážete přírodní medicínu vhodně použít a přírodou léčit.

Začíná to těhotenstvím…

Mnohdy se v těhotenství objevují příznaky jako: nevolnost, zvracení, akné, vysoká únava, otoky, anémie.

Často se setkáme s názorem, že tyto symptomy prostě k těhotenství patří.

Je tomu opravdu tak?

Proč naše tělo reaguje na miminko tímto způsobem?

Je to jen náhoda, nebo je příroda moudřejší než si chceme připustit?

 

Když jsem byla těhotná se svou dcerou, objevila se u mě nevídaná touha po mase. Do té doby jsem maso konzumovala pouze sporadicky, byla převážně na rostlinné stravě a cítila se takto skvěle. Najednou se mi začalo dělat hodně nevolno z jídel, která pro mne byla obvyklá. Jakmile jsem do jídelníčku zapojila živočišnou stravu ve větší míře, problém okamžitě zmizel. Na tomto jednoduchém příkladu jsem chtěla demonstrovat, že tělo není stroj a umí si velice dobře říct s pomocí symptomů jako je například nevolnost, že mu v danou chvíli něco chybí, nadbývá, není v souladu s jeho potřebami.

Je velice důležité (a v průběhu těhotenství obzvlášť) tělu naslouchat a symptomy nebagatelizovat na jednoduché „ono je to v těhotenství normální, to k těhotenství patří“. Tato doba nám velmi mnoho dává, umožňuje dříve nemyslitelné věci, naplňuje nás rozmanitostí a nekonečným množstvím příležitostí, současně nás však i konfrontuje s dříve uznávanými hodnotami, novodobým a mnohdy nepřirozeným přístupem k životu, člověku i tělu. Ovšem jediné, po čem naše bytost touží, je harmonie.

V sekci ZDRAVÉ TĚHOTENSTVÍ Vám ráda předám své poznatky z oblasti výživy v těhotenství, protože těhotenství vyžaduje dostatek určitých látek. Poradím těm maminkám, které by rády objevily léčivou sílu bylin a nemají čas studovat odbornou literaturu nebo nevědí, která léčivka je v průběhu těhotenství vhodná. Seznámit maminky s homeopatií – úžasným pomocníkem v těhotenství, jejíž léčivý potenciál dokáže opravdové zázraky bez vedlejších účinků. A další příjemnou doplňkovou metodou léčby jako je aromaterapie, meditace, léčba kameny aj.

Protože těhotenství je krásné období, které nám umožňuje ponořit se do sebe sama a naučit se naslouchat…


 Ale i toto krásné období jednoho dne skončí, ale jak?

Porod vždy byl a měl by i nadále zůstat naprosto přirozenou a pudovou záležitostí ženy a jejího dítěte.

Ne vždy okolnosti přirozený porod dovolí a žena by si měla připustit i tuto možnost, vždy se ale může krásně na porod připravit a narození děťátka očekávat bez obav a strachu. Matka příroda pro nás má byliny, které uvolňují svalstvo, homeopatie nám může pomoci nejen v průběhu těhotenství, ale i během porodu a vřele doporučuji také cvičení se speciálním balónkem, který připravuje porodní cesty k přirozenému porodu bez nastřižení či natržení hráze.

K povinné četbě maminek bych doporučila knihu osvíceného autora Vlastimila Marka – Nová doba porodní.

 

Porod mé dcery trval dlouho. Měla jsem ale obrovské štěstí, že jsem dostala příležitost si všechny doby porodní projít svým vlastním tempem. Během porodu jsem užívala homeopatika, pro zmírnění bolestí jsme použili vanu a aromaterapii, pouštěli si relaxační hudbu, měnila jsem polohy dle aktuálních potřeb těla a na závěr si našla polohu pro mne nejpřirozenější. Byla jsem připravená na bolest a věřila jsem si. S pomocí mého muže, vstřícného personálu a žensky orientovaného doprovodu-duly se moje malá tímto krásným a stěžejním časem našeho života probojovala úspěšně a sama.

 Žena by měla mít možnost si zvolit, jaký porod by chtěla mít a její přání by mělo být, s přihlédnutím k okolnostem porodu, respektováno.

V sekci PŘIROZENÝ POROD bych si ráda s budoucími maminkami povídala o možnostech podpory přirozeného porodu, o bylinné terapii, aromaterapii, homeopatii, psychosomatice, nezbytnosti účasti partnera při porodu (pokud je toto oběma příjemné a žádoucí), o důvodech, proč je dobré mít u porodu dulu, o neoddělování dítěte od maminky (bonding), možnosti přírodní medicíny při porodu císařským řezem, poporodní rekonvalescenci aj. 


 S narozením miminka přichází na řadu i jedna z jeho hlavních životních potřeb – potřeba výživy.

Kojení je jedním z nejkrásnějších darů matky přírody nám matkám ženám.

Laktace je pro mnohé těhotné maminky samozřejmostí a mnohdy nás ani nenapadne, že by s kojením mohly být potíže. Ovšem vlivem zásahů v průběhu porodu, ať už nezbytných či urychlujících porod, se čím dál tím častěji stává, že maminky mají s kojením obtíže. Mnoho maminek má problém se sebedůvěrou ve vlastní tělo. Kladou si otázky, zdali mají dostatek mléka, co mohou udělat pro to, aby své miminko mohly plně kojit, jak tvorbu mléka podpořit.

Sama jsem si prošla velice těžkým „rozkojováním“. Vlivem dlouhého porodu došlo k pomalejšímu zavinování dělohy a větším ztrátám krve. Nakonec jsem podstoupila operativní zastavení krvácení v celkové anestezii a byla mi aplikována infuze s Oxytocinem pro zavinutí dělohy. Nabízenou krevní transfuzi jsem z mnoha důvodů odmítla. Co jsem ovšem nečekala, byl vliv na kojení. Kojení se tedy po velké ztrátě krve a medikamentózním zásahu opozdilo natolik, že jsem po týdnu v nemocnici, kdy miminko stále ubývalo na váze, byla nucena podat umělou výživu. Vybavena obrovským odhodláním jsem se ovšem nevzdala a v „rozkojování“ byla rozhodnuta pokračovat.

Nastaly další cca 4 měsíce, kdy bylo nezbytné zvládnout správnou techniku kojení u spavých miminek po novorozenecké žloutence, podávat příkrm alternativně s pomocí speciální techniky bez použití lahvičky (aby si dítě neodvyklo sát správným způsobem), po každém kojení použít odsávačku mateřského mléka pro stimulaci laktace, nezbytná byla správná výživa a pitný režim, užití bylin a homeopatie, autopatie, Bachových esencí pro harmonizaci psýché a obrovské podpory mého muže a rodiny. Pro matku je velice bolestivé pocítit, že není schopná své dítě nakrmit. Tento pocit nikdy ze svého podvědomí nevymažu. Moje úžasná holčička to vše ale zvládala semnou a dnes (toho času v devíti měsících), je stále téměř plně kojená.

V sekci PODPORA KOJENÍ bych si ráda s maminkami povídala o možnostech přirozené podpory kojení, o bylinách vhodných pro kojící maminky, homeopatii vhodné při obtížích spojených s kojením, psychosomatice a jaký je její vliv na tvorbu mateřského mléka, o vlivu sebedůvěry ve vlastní tělo a schopnost kojit, o pomůckách pro alternativní způsob přikrmování bez použití láhve, o správné technice kojení, délce a četnosti kojení aj.


A co je nedůležitější?

 Jestli se nám narodil prvorozený syn, vytoužená princeznička, krásná holčička po mamince či fotbalista po tátovi?

Před porodem aktuální témata, po porodu se všechny maminky i tatínkové shodnou – je to zdraví.

Oční zánět u novorozence, nesnášenlivost mateřského mléka u kojence, zažíváme mnoho bezesných nocí kvůli prořezávajícím se zubům či průjmům, nachlazení, zažívacím obtížím, očkování, alergiím, které se mohou vyvinout v další onemocnění. Lehčí onemocnění lze léčit svépomocí a bez „chemie“ a také během klasické léčby může maminka děťátku podávat homeopatika či byliny, využít léčebné síly horečky, provádět léčivé zábaly a tyto přirozené podpůrné prostředky (společně s léky předepsanými lékařem) využít k urychlení jeho uzdravení. Mé stránky se Vám tak můžou stát praktickým rádcem a pomoci ošetřovat sebe i své dítě s pomocí přírodní medicíny.

Nezbytná se stále více stává prevence a jednou z jejich nejúčinnějších forem je výživa. Prvních 1000 dní hraje ve výživě dítěte klíčovou roli pro jeho zdraví v dospělosti. Strava je mou vášní a u své holčičky si ráda hraju s vyvážeností všech složek. Kladu důraz na přípravu stravy z čerstvých a neopracovaných surovin, zásadně používám neloupané obilné zrna, zeleninu, ovoce, plané bylinky a zelené natě, důležitý doplněk plný vitamínů a minerálů. Tuky jsou vhodné v podobě panenských rostlinných olejů a důležitou součástí jídelníčku jsou semena a ořechy obsahující bílkoviny, vitamíny, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky. Problematiku masa, kravského mléka a vajec, která je dnes diskutována, razím s heslem všeho s mírou. Maso a vejce jídelníček mé dcery nepostrádá, nezařazuji jej ovšem denně, jak by doporučili mnozí lékaři. Vzhledem ke komplexnosti ostatních surovin si to můžu s čistým svědomím dovolit.

 

Onemocnění dítěte je především voláním po lásce a péči rodičů, informací, že jej něco trápí, je přetížené.

I toto téma bych s Vámi ráda poodhalila a v rámci možností Vám zkusila pomoci nahlédnout do dětské dušičky. Každé dítě občas onemocní, ovšem v případě chronicky se vyskytujících onemocnění je potřeba pátrat po příčině. Tělo k nám skrze tělesné symptomy promlouvá a děti jsou mnohem citlivější na vnější okolnosti, vztahy. Mají své vlastní zázemí, území, prostor a jakékoliv narušení se může projevit. Děti tak velice často reagují svou nemocí na vnější situaci a vztahy rodičů. Zodpovědnost rodičů je dvojnásobná, protože oni sami rozhodují za dítě, které se rozhodnout nemůže. Velice důležité také je, že každé dítě je nádhernou individualitou se vším, co k tomu patří. Mateřská intuice a rady skutečných odborníků by měly být vždy na prvním místě, je nezbytné zdravotní obtíže a případnou přírodní léčbu konzultovat s pediatrem.

V sekci ZDRAVÉ DÍTĚ I MÁMA bych si přála předat své poznatky z oblasti výživy kojenců, batolat a dětí. Seznámit maminky s možnostmi bylinné terapie ve formě čajů, inhalací léčivých bylin či použití zábalů. Pomoci znovu nalézt přirozené podpůrné prostředky našich babiček například jak využít léčebné síly horečky. A seznámit maminky s homeopatií, na kterou děti reagují díky své čistotě obzvlášť pozitivně.


Zkusíte to na vlastní kůži???:)

« NĚCO O MNĚ