Alergie u dětí z pohledu celostní medicíny

Komu je určené:

Všem maminkám dětiček, které trpí alergiemi různých typů a které to chtějí změnit.

Cíl:

Cílem kurzu je projít problematiku vzniku alergií na úrovni fyzické – vliv prostředí, oslabené imunity, výživy, a mentální – rodinné a vztahové souvislosti.

 

O kurzu:

Občas se děti a dospělí stávají citlivými na běžné věci, jako jsou potraviny, zvířata, rostliny. Proč je tolik dětí již od ranného věku postiženo alergií? Každá alergická reakce má svoji příčinu na úrovni tělesné, mentální nebo duchovní. Alergie ve své podstatě není nemoc, ale symptom, kterým k nám tělo promlouvá. Pokud ji odhalíme a odstraníme, alergie zmizí. Téměř každá alergie je léčitelná nebo do určité míry krásně zvládnutelná.

Příčiny alergií můžeme rozdělit do několika úrovní, tyto se obvykle u nemocných ještě různě kombinují. Pro úspěšnou léčbu je dobré poznat, která úroveň je v oslabení a zapracovat na ní.

 

Náplň kurzu:

  • Oslabování vrozené imunity léky, předčasným očkováním, potlačováním symptomů nemoci versus léčivá síla horečky a obnova imunitní rovnováhy.
  • Nutričně chudá strava versus vyvážená a bohatá strava pro tělo a duši.
  • Narušená rovnováha příznivých střevních bakterií versus zdravé střevo, optimalizace zažívání a obnova střevní mikroflóry
  • Eliminace alergenů a provokačních faktorů z prostředí, snížení zátěže těžkými kovy versus „zdravě čistá“ domácnost.
  • Strach versus podpora zdravého rodinného prostředí, bezpodmínečný zdroj bezpečí.

 

 

 

Pro dětský organismus je vždy lehčí nemoci se bránit než ji nechat rozvinout. My mu v tom můžeme napomoci širokou škálou kroků, které vedou k jedinému cíli – ke zdraví. Stačí se zamyslet, která z úrovní je postihnutá, do jaké míry a v jaké kombinaci a poté zvolit TU SVOJI CESTU KE ZDRAVÍ. Je to jen na Vás.

 

Lektorka:

Mgr. Simona Brusová, Dis. je poradce v oblasti přírodní medicíny a odborník v oblasti léčení stravou.

Vystudovala obor Odborný pracovník v ochraně veřejného zdraví na Lékařské fakultě Ostravské univerzity v Ostravě. Státní závěrečnou zkoušku podstoupila z Veřejného zdravotnictví, Epidemiologie a její možnosti v ochraně veřejného zdraví a Hygieny a její možnosti v ochraně veřejného zdraví.

Ve své praxi působí jako terapeutka na soukromé klinice celostní medicíny v Praze, kde zaštiťuje klientelu s širokou škálou onemocnění. Podstatou jejího přístupu je propojení prevence rizikového chování, přírodní medicíny (fytoterapie, homeopatie, autopatie a nutriční výživy), vlivu vnějších skutečností (rodinných, vztahových, sociálních) a nalezení společné harmonie v péči o člověka.

Nyní na mateřské dovolené realizuje svůj záměr sdílet své profesní i životní zkušenosti s ostatními maminkami, které své ratolesti chtějí vést k přírodě a zdraví.

 

PaedDr. Anna Machová je naturopatický poradca a poradca v obore výživy a účinkov zelených potravín.

Pôvodným povolaním je pedagóg, vyštudovala odbor Učiteľstvo pre 1.st.ZŠ, v ktorom úspešne pracovala 20 rokov. Má skúsenosti ako s prácou elementaristky, tak inšpektorky a metodičky v oblasti alternatívneho vzdelávania, experimentálneho overovania a výberu nových učebníc na 1.st.ZŠ.

Pred 12-timi rokmi sa po vážnych zdravotných problémoch v rodine začala venovať výžive a jej úlohe v prevencií a podpornej liečbe rôznych ochorení detí aj dospelých. Je manažérkou , lektorkou, garantkou spoločnosti GW, robí prednášky a semináre na tému výživy a detoxikácie a ich významu pri prevencií ako aj vplyvu na riešenie mnohých zdravotných problémov.

V súčasnosti využíva nadobudnuté vedomosti a skúsenosti v praxi v naturopatickej poradni v Nitre. Jej zámerom je viesť ľudí k zodpovednosti za svoje zdravie a ukázať im cestu k nemu pomocou prirodzených potravín a fytolátok, ktoré nám poskytuje naša najväčšia lekáreň – príroda.